Alanya Kuyumcu Firması | Güven Kuyumculuk

DÜZENLENECEKLER 0 Comments

Alanya Güven Kuyumculuk

Birçok kişi sarraf ile kuyumcu arasındaki farkı karıştırmaktadır. Sizlere Alanya Güven kuyumcu hakkında detaylı bilgi vermeden önce bu ikili arasındaki farkı anlatmak daha doğru olacaktır. Bilindiği üzere sarraf, eski zamanlarda altının para olarak kullandığı dönemde, madeni paralar ile bunların değiştirilmesi ve saklanması işlemini yapan kişilere denilmektedir. Sarraflar günümüzde aslında kâğıt paralar ile altın alımını ve satımını yapan kişilere denir.

Buna bağlı olarak kuyumculuk da altın olmak üzere değerli ve madeni taşların işlenerek yatırım amacı ile veya da ziynet eşyası olarak kullanılan eserlere denilmektedir. Günümüzde ise bu eserlerin ticari halk arasında kuyumculuk olarak adlandırılmaktadır.

Alanyalıların bu alanda yardımına koşan Alanya Güven kuyumculuk bütün altın alım satım işlemlerinizde yanınızdadır.

İnternetten Kuyumculuk

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde pek çok kişi altın alım hizmetini internet üzerinden yapmaktadır. Aslında bu son derece riskli bir işlemdir. İnternette son zamanlarda dolandırıcılar son derece türemiş durumdadır. Bu sebeple altın alım ve satım işlemlerinizde Alanya’da Güven Kuyumculuk firmasını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Görerek ve dokunarak satın almak her zaman daha sağlıklıdır.

Güven Kuyumculuk | 0242 512 8959

Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle yatırım amacı ile kullanılan altın, günümüzde oldukça revaçtadır. Peki, altın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Altın satın alırken, istemeden de olsa dolandırıcıların eline düşebilirsiniz. Altın satın alırken ilk olarak TSE belgesini kontrol edin. Aldığın altının üzerinde imalatçı firmanın veya da kuyumcunun patent damgasını inceleyiniz. Altın satın aldıktan sonra fatura isteyin. Mümkünse altı satın aldıktan sonra altında ne kadar işçilik olduğunu öğreniniz. Bu bilgi ile altını satmak istediğinizde altının ne kadar düşeceğini az da olsa tahmin edebilirsiniz. Eğer altını tasarruf amaçlı olmak istiyorsanız işçiliği az olan bilezik veya da Cumhuriyet altını tercih etmelisiniz.

Alanya Güven Kuyumculuk İletişim

Alanya güven kuyumculuk ve kuyumcunun yetkilisi olan Ali Özer ve Şükrü Yenialp ile iletişime geçmek istiyorsanız aşağıda yazan iletişim yollarından herhangi birini tercih edebilirsiniz. Firma bilindiği üzere Alanya sarraf kuyumcu olarak çalışmakta ve altın alım satım işlemini gerçekleştirmektedir.

Güven Kuyumculuk | 0242 512 8959

Kuyumcu Atölyesi ile Eşyalarınızı Tamir Ettirin

Kuyumcu atölyesi ziynet ve değerli ev eşyalarının tamiri için çalışan yerlerdir. İnsanlar hayatları boyunca ortalama bir defa kuyumculardan alışveriş yapmışlardır. Satın alınan takılar veya da ev eşyaları istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalarak zarar görebilir.

Bu konuda Alanya kuyumcu tamir atölyesi bütün müşterilerine eşyalarını sorunsuz bir şekilde tamir etme garantisi sunmaktadır.

Alanya Kuyumcu Tamir Atölyeleri

Kuyumcu tamir atölyelerinde kullanılan eşyalardan bahsetmeden önce kuyumculuğun tanımını yapmak çok daha doğru olacaktır. Bilindiği üzere kuyumculuk, değerli madenleri kullanarak süs eşyası veya da takı yapma sanatıdır. Kuyumculuk sektöründe çalışarak tasarım yapan ve üreten kişilere de kuyumcu denilmektedir.

Alanya kuyumcu atölyesi içerisinde pek çok eşya kullanılmaktadır. Kullanılan bu araçlar, eşyaların tamir edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Damga, pergel, terazi, ışık, gözlük ve ölçü aletleri gibi çeşitli araçlar değerli eşyaların tamir edilmesinde kullanılmaktadır.

Takı Sektörünün Tarihçesi Hakkında

Takı bilindiği üzere insanların çeşitli bölümlerini güzel göstermek ve süslemek amacı ile eski çağlardan itibaren kullanılan eşyalardan biridir. Eski çağlarda özellikle kadınlar korkularını yenmek, güç göstermek ve dinsel sebeplerden ötürü bu aksesuarları kullanmaktaydı.

İlk çağlarda kullanılan takılar genellikle değerli taşlar, otlar, deniz kabukları ve kemik parçalarından yapılmaktaydı. Takı sanatı Mezopotamya’da doğmuştur. Mısır’da başlar ve daha sonra Avrupa ülkelerine yayılmıştır. Günümüzde kuyumcular tecrübelerini, eğitimlerini, ustalıklarını sabır ile birleştirerek değerli taşları kullanarak eşyalar üretmektedirler. Çizimler gerçekleştirildikten sonra, gümüş ve altın döküm yağılmaktadır. Son aşamada ise yapılan eşyaya son şekil verilir.

Kuyumcu Tamir Atölyeleri

İşte günümüzde takı ve buna bağlı olarak kuyumculuk sektörünün temeli bu şekilde atılmıştır. Çeşitli etkenlerden ötürü bu eşyalar zarar görebilir ve hatta kullanılmayacak duruma gelebilir. Bu alanda Alanya kuyumcu tamir atölyesi müşterilerin yardımına koşarak zarar gören eşyaları ilk günkü haline getirmektedir. Yüzde 100 müşteri memnuniyet garantisi veren tamir atölyesi, Alanyalıların yardımına koşmaktadır. Sektörde bu işi yapan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalara fiyattan önce yaptığı işin kalitesine göre değerlendirmeniz son derece önemlidir. Aksi takdir de eşyanızı bir daha kullanamayabilirsiniz.

Güven Kuyumculuk | 0242 512 8959

Kuyumcu Tamir Atölyesi Nasıl Çalışır?

Sizlere Alanya kuyumcu tamir atölyesi firmalarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi vermeden önce, kuyumculuk sektörü ve kuyumculuğun tarihi hakkında bilgi vermek çok daha doğru olacaktır. Elbette bütün kadınların yolu, hayatlarında bir kere olsa bile kuyumcuya düşmüştür.

İster istemez, kuyumcudan satılan alınan eşyalar zarar görebilir, bozulabilir. Bu gibi durumlarda eşyalarınızı çöpe atmak veya da hemen elden çıkarmak yerine onu hemen tamir etmeyi düşmeniz daha doğru olacaktır.

Alanya Kuyumcu Tamir Atölyesi

Kuyum nedir? Kuyum değerli taşlar ile değerli maden ve metallerin kullanılması sonucunda oluşan hediyelik, süs ve ziynet eşyalarıdır. Buna bağlı olarak kuyumcu da, bu işlemleri yapan kimsedir.

Kuyumculuk ise, bu işin yapıldığı iş yerlerine denir. Kuyumculuk da değerli madenler kullanıldığı için, son derece hassas bir işlem sürecinden geçmektedir. Kuyumculuk sektöründe en çok kullanılan maddelerden biri altındır. Altın bilindiği üzere eski çağlardan itibaren kullanılmaktaydı. Kuyumculuk sanatında, değerli taşların birbiri ile bütünleşmesi sonucunda göze hitap eden harika eserler ortaya çıkmaktadır.

Hassas olan bu eşyalar zamanla veya da dış etkenlere maruz kalarak, zarar görebilir ve yıpranabilir. Birçok kişi bu gibi durumlarda aslında çarenin Alanya kuyumcu atölyesi içerisinde olduğunu bilmez. Alanya kuyumcu atölyesi eşyalarınızda meydana gelen bütün hasarları gidererek, eşyalarınızın ilk günkü haline getirmek için sürekli olarak çalışmaktadır.

Kuyumcu Tamir Atölyeleri

Sizin kullanıcı olarak yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmamaktadır. Yapacağınız tek şey zarar göre eşyalarınızı Alanya kuyumcu tamir atölyeleri içerisine getirmektedir. Bu tür işi yapan herkese güvenmeniz, aslında eşyalarınızı bir daha görememenize sebep olabilmektedir. Bu alanda çalışanlar aslında profesyonel ve eğitimli kişiler olmalıdır. Çünkü kuyumculuk sektöründe uğraşılan şeyler son derece hassas olan değerli taşlardır.

 

Güven Kuyumculuk | 0242 512 8959

Kuyumculuk Tarihi

Kuyumculuk tarihi aslında 19 yüzyıla kadar dayanmaktadır. Savaş dönemine denk geldiği için bir süre gerilemesine rağmen zaman içerisinde oldukça gelişme ve değişme göstermiştir. İnsanların keşfetmiş olduğu bu sektör, artık hobi ve zevk değil, ihtiyaç konumuna gelmiştir. Zamanla gelişen bu sektör günümüzdeki kuyumcu tamir atölyelerin aslında temelini atmıştır.

Alanya kuyumcu tamir atölyesi, Alanya kuyumcu tamir atölyeleri, Alanya kuyumcu atölyesi

Kuyumcu Tamir Atölyesi Ne İş Yapar?

Birçok kişi Kuyumcu tamir atölyesi ne iş yapar? sorusunun cevabını merak etmektedir. Hemen hemen bütün kadınlar hayatları boyunca en az bir kere kuyumcudan alışveriş yapmıştır.

Kuyumcudan satın aldıkları takılar bazı dış etkenlerden kaynaklı olarak bozulabilir, taşı düşebilir veya çeşitli sebeplerden ötürü arızalanabilir. Burada da devreye Alanya kuyumcu tamir atölyesi girmektedir.

Kuyumculuk Nedir?

Bilindiği üzere kuyumculuk değerli taşlardan ve madenlerden üretilen aksesuarlardan süs eşyası veya da takı yapma sanatıdır. Kuyumcu da, kişilerin isteklerini dikkate alarak tasarım yaparak bu eşyaları ziynet eşyasını üreten kişilerdir.

Alanya kuyumcu tamir atölyesi ise, kuyumcudan alınan bu eşyaların hasar görmesi sonucunda tamir edilmesini sağlar. Eşyalarda meydana gelen hasarları ortadan kaldırarak neredeyse ilk haline döndürür. Çeşitli ziynet eşyalarınızın sıkıntıları gidermek ve onları tamir ettirmek istiyorsanız tercihiniz Alanya’nın en profesyonel çalışan kuyumcu tamir atölyesinden yana olmalıdır.

Kuyumcu Tamir Malzemeleri

Kuyumcu tamirinde pek çok malzeme kullanılmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz: Terazi, test cihazı, gözlükler, ışıklar, şekil verme aleti, çekiç, ölçü aletleri, pergeller, haddeler, aparatlar, damgalar, daire testereler ve diğer aletler.

Bilindiği gibi kuyumculuğun başlangıcı varakçılık dönemi olarak kabul edilmektedir. 19. yüzyılın sonlarına doğru savaşında etkisi ile birlikte oldukça gerileyen kuyumculuk sektörü zaman içerisinde unutuldu. Tahmin edildiği üzere kuyumculuğun tarihi sayısız ve oldukça doğal tekniklerle doludur. İnsanoğlunun ihtiyaçları tarihin her dönemlerinde değişkenlik göstermektedir. Var olan bu ihtiyaç barınma, beslenme, giyinme ve süslenme hiçbir zaman değişmemiştir. İnsanların zaman içerisinde keşfettikleri bir takım şeyler daha sonra onlar için adeta birer ihtiyaç haline geldi. İnsanlar telefon bulunmadan öncede haberleşebiliyor ve seyahat edebiliyorlardır.

Eski zamanlarda din çok önemli bir güçtü. Tanrı tarafından kişilere verildiğine inanılırdı. İnsanların belki de hiç fark etmeden yarattıkları bu olay, aslında günümüzde kuyumculuk ve buna bağlı olarak kuyumcu tamir atölyelerinin ilk temellerini atmıştır.

Tarihin bu çetin yolculuğunun bilincinde olarak Alanya takı tamir atölyesi adına üretilen takıların yüzde 100 müşteri memnuniyeti çerçevesinde arızalarının giderildiği bir hizmeti sunuyoruz.

Sahte Altın Kurbanı Olmayın

Kuyumcular dışında, altın satın alınırken pek çok kişinin korkulu rüyası olan sahte altın eşyalarını artık ayırt edebilirsiniz. Sahte takılar dışında sahte altınlarda pek çok kişinin ekonomisine oldukça zarar veriyor.

Sahte Altını Anlama Yöntemleri

Sahte altını anlamanın ilk yolu patent ve ayar damgalarıdır. Kolye, bilezik, yüzük, altın gibi takıların özellikle klips bölgesinde bazı damgalar bulunmaktadır. Satın aldığınız takının markası bazen bu bölümde yer almaz. Ancak mutlaka altının ayarının bulunması gerekmektedir. Bu sebeple satın aldığınız altınların ayar damgasına çok dikkat etmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, her damga olmayan altının da sahte olmadığı gerçeğidir. Damgalar bazen fazla kullanımda ya da üretim aşamasında silinebilmektedir. Bu alanda Alanya sarraf kuyumcu pek çok müşterinin yardımına koşmaktadır.

Güven Kuyumculuk | 0242 512 8959

Alanya Güven Kuyumculuk

Bilindiği gibi genellikle düğünler yaz aylarında olur. Alanya da, Türkiye’nin en önemli yazlık bölgelerin başında gelmektedir.  Yaz aylarının en kalabalık yerlerinden biri olan Alanya’da, sizlerin bütün kuyumculuk işlerinizin karşılanması için sayılamayacak kadar dükkân bulunmaktadır.

Bu dükkânlar arasında en çok tercih edilen Alanya sarraf kuyumcu, ihtiyacınız olan bütün hizmetleri sizlere sunmaktadır. Sadece takı satın almak için değil, aynı zamanda elinizdeki altınları veya da takıları bozdurmak için de kuyumcuları tercih edebilirsiniz.

Alanya’da Kuyumcular

Pek çok kişi uygun olması açısından tezgâh altından ya da aslında altın satmayan çeşitli dükkânlardan, altın fiyatına sahte altın satın almaktadır. Maliyet açısından uygun olması için tercih edilen bu yöntem aslında pek çok kişinin ekonomisine de oldukça zarar vermektedir. Bu sebep oluşabilecek zararların önüne geçmek amacı ile Alanya’nın en önemli kuyumcularından biri olan Alanya kuyumculuk sizlerin yardımına koşuyor.

Altın Yatırımı Hakkında

Yatırım yapmak isteyen pek çok kişi, “Yatırım için hangi altını tercih etmeliyim?” sorusunu sormaktadır. Uzmanlar bu sorunun cevabını gram altın olarak cevaplıyor. Altın yatırımı denilince genellikle akıllara bilezik, çeyrek veya da Cumhuriyet altını geliyor. Hepsi birbirinden güzel ancak, yatırım için en kârlı ve risksiz altının başında gram altın gelmektedir.

Güven Kuyumculuk | 0242 512 8959

Kuyumcu Tamir Atölyesinde Ne Yapılır?

Alanya kuyumcu tamir atölyesi içerisinde ne yapıldığını belirtmeden önce kuyumculuğun tanımı yapmak çok daha doğru olacaktır. Kuyumculuk metal ve metal olmayan, değerli veya değersiz maddelerin işlenmesine yönelik yürütülen faaliyetlere denilmektedir. Aslında kuyumculukta mesleki beceri ve bilgiyi mücevhere dönüştürür.

Kuyumculuktan kasıt sadece takı ve ziynet eşyası değil, aynı zamanda gösterişli bir ev eşyasını da içermektedir. Evlerde kullanılan ev eşyası sayesinde insanoğlu zaman içerisinde haz ve ilgi duyduğunu fark etmiştir.

Takılar, sadece kadınların kullandığı bir eşya değil, aynı zamanda erkeklerinde kullanmış olduğu bir eşyadır. Takıların üretilmesi için, belirli kuyum malzemelerin de kullanılması gerekmektedir.

Kuyumculuk Atölyesi

Bilindiği üzere Alanya kuyumculuk atölyesi zarar gören eşyalar için tamir hizmeti vermektedir. Bu hizmetin verilme aşamasında pek çok eşya kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları; terazi, pergel, aparat, çekiç, ölçü aletleri, ışıklar, gözlükler vb.

Sanılanın aksine kuyumculuk atölyelerinde yapılan işler oldukça zordur. Yani kişi eşyasına bir zarar geldiğinde evde kendi başına tamir edememektedir. Etmeye kalkıştığında eşyaya kalıcı olarak zarar verebilir veya da dokusunu zedeleyebilir. Bu sebeple bu tür eşyalarınız zarar gördüğü zaman kendi başınıza tamir etmek yerine Alanya kuyumcu tamir atölyesine eşyalarınızı getirmeniz daha doğru bir davranış olacaktır.

İlk Çağda Takılar

Kadınlar tarihin ilk çağlarından itibaren takı kullanmaktaydılar. Bu takılar elbette günümüzde kullanılmasalar bile, çeşitli otları hatta yerdeki değersiz taşları boyunlarına takarak günümüzün kuyumculuğunun zeminini hazırlamalarına vesile olmuşlardır. Zarafetin ve şıklığın adeta birer tamamlayıcısı konumunda olan takıların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Düzenli olarak temizlenmeyen takılarınızda karalanmalar ve hatta taşlarında oynamalar meydana gelebilmektedir. Bunların olmasını önlemek istiyorsanız bütün takılarınızı kullandığınız süreye göre düzenli aralıklar ile temizlemeniz gerekmektedir.

Alanya Kuyumcu Tamir Atölyesi

Bütün bunların farkında olan Alanya kuyumculuk tamir atölyesi takılarınızda veya da eşyalarınızda meydana gelebilen çeşitli zararların onarılması için müşterilerine yüzde 100 memnuniyet garantili hizmet vermektedir. Alanyalıların en çok tercih ettiği bu kuyumculuk atölyesi her zaman müşteri memnuniyetini ticari kaygıların önüne koymuştur. Bu sebeple takılarınızı güvenle emanet edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın